Wizja dla dziecka

Fundacja Kwiat Lotosu otwiera serca i budzi radość

Zorganizowanie pikniku integracyjnego dla dzieci PIKUNIKKU, a także wsparcie realizacji muralu w ramach projektu fundacji Art of Breaking dla dzieci  niedosłyszących i słabosłyszących – to pierwsze sukcesy Fundacji Kwiat Lotosu, która powstała by wspierać zdolną młodzież z ubogich rodzin.

– Pomaganie i dzielenie się tym, co mamy, uważamy nie tylko za swój cel, ale za najbardziej naturalny element naszego życia. Dlatego dzielimy się nade wszystko naszym czasem, pomysłami, siłą, dobrą energią. Chcemy tym zarażać innych, bo im nas jest więcej, tym więcej możemy wspólnie zbudować – mówi Ewa Paczkowska, prezes fundacji Kwiat Lotosu.

Choć siedziba Fundacji znajduje się w Łodzi, pomoc skierowana jest do wszystkich dzieci. Fundacja Kwiat Lotosu, powołana przez spółkę Wizja V, niesie ogromną szansę dla kreatywnej młodzieży, której w życiu jest trochę trudniej.

– Fundacja powstała z potrzeby serca, wspierania tych, którzy są utalentowani, zdolni, mają pozytywną energię i nieustająco chce im się chcieć.  Czasami jednak, proza życia jest tak trudna, że nie mogą realizować swoich marzeń i pragnień – mówi Ewa Paczkowska.

Fundacja pomaga dzieciom z ubogich rodzin. Wspiera ich w edukacji, rozwija pasje artystyczne i sportowe, funduje stypendia i nagrody za szczególne osiągnięcia, a także przekazuje dary w postaci aparatury i pomocy naukowych.

Fundacja Kwiat Lotosu ma już na koncie pierwsze sukcesy. 18 czerwca razem z Centrum Medycznym Bimed, przy ul. Łagiewnickiej 305, zorganizowała piknik integracyjny dla dzieci PIKUNIKKU, gdzie nie zabrakło atrakcji dla małych i dużych. Największe zainteresowaniem cieszyła się ogromna dmuchana zjeżdżalnia i dmuchany tor przeszkód. Każdy mógł wziąć udział m.in. w warsztatach i pokazach japońskich sztuk walk oraz poznać tajemniczy świat przyrody podczas wycieczki edukacyjnej po Lesie Łagiewnickim. Był konkurs plastyczny z nagrodami, balony z helem i pyszne przekąski.  Dzieci mogły też z bliska zobaczyć wóz policyjny .

W ramach współpracy z Art Of Breaking,  Fundacja wsparła też realizację muralu, który był zwieńczeniem projektu dla dzieci  niedosłyszących i słabosłyszących „Deaf Do Dance”. Mural powstał w czerwcu na ścianie szkoły SSOW nr 4 w Łodzi.

Kwiat Lotosu współpracuje też z fundacją Dom w Łodzi, która prowadzi Dom Dziecka ze Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. W ramach podstawowe działalności Fundacja poszukuje zdolnej młodzieży, która potrzebuje pomocy.

– Naszym flagowym projektem będą właśnie stypendia dla dzieci. Czekamy właśnie na zgłoszenia ze szkół – mówi Ewa Paczkowska, prezes Fundacji i dodaje, że aby realizowanie marzeń i rozwijanie pasji było możliwe, potrzebne jest również wsparcie najbliższego otoczenia i środowiska. Dlatego nasze działania kierujemy również do rodzin, ośrodków pomocy, tak aby radość życia i siła w codziennym życiu motywowała do podejmowania wyzwań i spełniania marzeń.

Fundacja będzie też realizować działania na rzecz ochrony zdrowia oraz ratowania życia, a także kształtowania nawyków zdrowego trybu życia.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

forburkslån | betale egenkaptial med forbrukslån komplett bank erfaringer